Urobte radosť svojmu Valentínovi

Deň svätého Valentína je každoročne slávený sviatok lásky a náklonnosti partnerov. Pripomíname si ho 14. februára. Ako každý iný významný sviatok má veľa tradícií, aký je ale jeho pôvod a história?

Ako tomu u legiend a mýtov býva, aj pôvod tohto sviatku má veľa výkladov. Jedným z nich je väznenia svätého Valentína, ktorý zomrel mučeníckou smrťou kvôli službe kresťanom, ktorí boli za Rímskej ríše prenasledovaný. Podľa legendy navrátil sv. Valentín zrak slepej dcére svojho väzniteľa. 

Postupom času sa samozrejme k tejto legende hromadilo ďalšie rozprávanie, napríklad že pred svojou popravou napísal na rozlúčku dcére väzniteľa, ktorú ukončil dnes už notoricky známym "Tvoj Valentín".

Hoci deň svätého Valentína nie je oficiálnym sviatkom, slávi sa po celom svete. V posledných rokoch sa rozšíril aj do kontinentálnej Európy, primárne z komerčných dôvodov. Medzi typické darčeky patria kvety, pohľadnice a blahoželania s motívmi lásky, nazývané Valentínkami, cukrovinky a bonboniéry ...

Štrnásty február sa rýchlo blíži, a preto je ten pravý čas začať vyberať darček pre vašu milovanú polovičku. Vyššie spomenutými darčekmi iste neurazíte, ale ak by ste chceli prekvapiť a potešiť originálnym darčekom, pozrite sa do našej valentínskej kategórie.

Medzi našimi tipmi nájdete inteligentné osvetlenie, napríklad chytrú lampičku Philips Hue Iris, pri ktorej môžete podľa potreby meniť teplotu chromatickosti, RGB farby a intenzitu osvetlenia. Zároveň lampičku môžete prepojiť s ďalším inteligentným osvetlením, a vybudovať si tak príjemnú a pohodovú atmosféru nielen na Valentína.

Ak chcete urobiť svojmu Valentínovi radosť, pozrite sa do našej valentínskej kategórie.