Stojanové svietidlá - funkčný a dekoračný prvok interiéru

Voľba toho správneho stojanového svietidla nie je jednoduchá. Už len z toho dôvodu oceníte náš pestrý výber stojacich lámp v rôznych dizajnových a materiálových prevedeniach, v ktorom určite objavíte tú pravú. Stojacie lampy patria medzi doplnkové osvetlenie a hodia sa napríklad na čítanie alebo ako dekoratívny prvok interiéru. Veľa z nich sa dá kombinovať s podobnými svietidlami v rámci jednej rady. Pri výbere stojanového svietidla je potrebné zohľadniť hneď niekoľko aspektov a to:

  • aké dizajnové prevedenie a štýl preferujete;
  • z akého materiálu by svietidlo malo byť vyrobené;
  • či chcete svietidlo osadené integrovaným LED zdrojom alebo na žiarovky;
  • rozmery lampy;
  • pridané funkcie (ako je napríklad stmievanie);
  • samozrejme aj cenu.

Čo sa týka dizajnového prevedenia, v našej ponuke nájdete hŕbu štýlov: od stojacích lámp v klasickom štýle cez minimalistické a nadčasové svietidlá až po silne štylizované či výstredné osvetlenie. Rozumné je vyberať tak, aby lampa zapadla do osvetľovaného interiéru a zbytočne nevyčnievala, aby harmonizovala s okolím a navodila príjemnú atmosféru a pohodu.

Všetky svietidlá, ktoré ponúkame sú vyrobené s nadštandardnou starostlivosťou z kvalitných materiálov. Nemusíte sa teda báť, že by vás sklamala nefunkčnosťou alebo že by bola nevzhľadná. Lampy sa umiestňujú na podlahu. Tým, že nie je potrebné ich upevnenie k povrchu - podstavec je ťažiskom lampy a celú lampu drží v rovnováhe, môžete ju ľubovoľne premiestňovať.

Zásadná je aj voľba medzi integrovaným LED zdrojom či žiarovkami. Každá možnosť má svoje výhody aj nevýhody. Prednosťou zabudovaných LED zdrojov je fakt, že po dobu ich životnosti (v priemere 20 tisíc svetelných hodín, čo v prepočte vychádza na 20 rokov) nemusíte zdroj meniť. Prináša so sebou aj bonusové funkcie. Oproti tomu, si u žiaroviek môžete zvoliť pre vás ideálnu teplotu chromatickosti (farbu svetla), prípadne aj intenzitu svetla (v rozmedzí maximálneho príkonu svietidla). A nemusíte sa báť, že by sa pri nefunkčnosti zdroja stalo nefunkčným aj samotné svietidlo.

V sortimente stojacich svietidiel nájdete početné zastúpenie inteligentného osvetlenia ponúkajúce pridané funkcie, ktoré s klasickou LED žiarovkou nedosiahnete. Patrí medzi ne napríklad funkcia stmievania, zmena farebnej teploty, prípadne spárovanie s inteligentnou domácnosťou.