Nové ekologické obaly žiaroviek od značky Philips

Plastový odpad má veľmi negatívny vplyv na našu planétu a jej biodiverzitu. Značka Philips sa preto rozhodla prejsť na spotrebiteľské obaly bez plastov a to u všetkých energeticky úsporných žiaroviek. 


Nové obaly žiaroviek od značky Philips sú bez akýchkoľvek plastov či blistrových obalov. Značka Philips sa zaviazala redukovať problematické plasty a ako jej prvý krok je náhrada neekologických balení LED žiaroviek materiálmi na báze papiera. Spoločnosť po novom využíva papierové krabičky, ktoré sa začali distribuovať po celej Európe a ich celosvetové zavedenie sa počíta na budúci rok.

Pri výmene blistrov za papierové krabičky v súčasnosti Philips používa na spotrebiteľské obaly 80% recyklovaného papiera. Spoločnosť zabezpečila opatrenia, aby sa papier získaval udržateľným spôsobom a s použitím nízkouhlíkových metód.


Koniec plastov

Philips si ďalej kladie za cieľ do konca roku 2021 vyradiť všetky plastové obaly svojich produktov. Odhaduje sa, že touto zmenou sa zabráni použitiu viac ako 2 500 ton plastov každý rok, čo zodpovedá približne 125 miliónom PET fliaš

Okrem odstránenia plastov z obalov záväzok pomôže znížiť emisie uhlíka. Nový obal bude tiež menší, čím sa znížia emisie spojené s dopravou. Očakáva sa, že nové a menšie obaly znížia ročné emisie oxidu uhličitého z dopravy o 6 000 ton, pretože jeho menšie množstvo umožní uskutočniť menej dodávok.

Znečistenie plastmi je jedným z najnaliehavejších problémov životného prostredia.

Každý rok skončí v oceánoch osem miliónov ton plastu, ktoré zabijú jeden milión morských vtákov a ohrozujú stovky druhov morského života.


V zásade politika balenia vyžaduje, aby všetky obaly obsahovali viac ako 80 percent recyklovaného papiera a čerstvé materiály musia byť z certifikovaných obnoviteľných zdrojov. V prípadoch, keď materiály na papierovej báze nie sú použiteľné, spoločnosť Signify hľadá iné alternatívy, ktoré nie sú plastové. To už začalo postupné vyraďovanie plastov odstránením bežne používaných plastových vložiek z obalov žiaroviek Philips Hue. Vybrala tiež papierovú penu do balenia nedávno uvedeného produktu Philips Hue Play HDMI Sync Box.

Divízia osvetlenia spoločnosti Philips Signify postupne vyradí všetky plastové obaly do roku 2021.

V našej ponuke novo nájdete všetky žiarovky Philips s v papierovom obale a mnoho ďalších produktov tejto značky, u ktorých bol už plast nahradený eklologičtějšími alternatívami.

Pozrite sa sami.

žiarovky philips v nových obaloch bez plastov